Pages in topic:   < [1 2]
Söylediklerinizi yazan bir programa ne kadar ihtiyaç duyuyorsunuz?
Thread poster: fatihbarut
fatihbarut
fatihbarut
Local time: 02:59
English to Turkish
TOPIC STARTER
Teşekkürler ve iddia Jan 15, 2014

Yorum yapan herkese teşekkür ederim.

Öyleyse sizlerden birşey rica edeceğim. saniyede 5 -9 vuruş ile bir dakikada 300 ila 480 harf yazılır. Ben sizlerden sıradan bir çevirinizin içinde geçen 300 ila 480 harf uzunluğunda birer metin istiyorum. Bunları birleştirerek kısa bir metin oluşturup test etmek istiyorum.

Böylece bahsi geçen youtube videosunu da noter huzurunda çekmiş oluruz
... See more
Yorum yapan herkese teşekkür ederim.

Öyleyse sizlerden birşey rica edeceğim. saniyede 5 -9 vuruş ile bir dakikada 300 ila 480 harf yazılır. Ben sizlerden sıradan bir çevirinizin içinde geçen 300 ila 480 harf uzunluğunda birer metin istiyorum. Bunları birleştirerek kısa bir metin oluşturup test etmek istiyorum.

Böylece bahsi geçen youtube videosunu da noter huzurunda çekmiş oluruz

Bekliyorum. Ben de sizin kadar merak ve heyecan içindeyim bu deneyi yaparken.
Collapse

Türker Türkbayrak
Türker Türkbayrak  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Örnek metin Jan 15, 2014

Örnek metin aşağıda. Gerçek verilerden yararlanarak ben telif ettim 379 karakter

AÇIKLAMA: Baskı makinelerindeki bastırma, kalıp ve nemlendirme silindirlerin tahriği şu şekilde gerçekleşir: öncelikle bastırma silindiri No. 1, 3XHC kodlu nemlendirme silindirine yaklaştırılır; kalıp silindiri hâlâ hareket etmemişse (ki normali budur) herhangi birisine temas edecek şekilde tahrik edilir. Kancası
... See more
Örnek metin aşağıda. Gerçek verilerden yararlanarak ben telif ettim 379 karakter

AÇIKLAMA: Baskı makinelerindeki bastırma, kalıp ve nemlendirme silindirlerin tahriği şu şekilde gerçekleşir: öncelikle bastırma silindiri No. 1, 3XHC kodlu nemlendirme silindirine yaklaştırılır; kalıp silindiri hâlâ hareket etmemişse (ki normali budur) herhangi birisine temas edecek şekilde tahrik edilir. Kancası açıldıktan ve koruyucularının kontrolü gerçekleştirildikten sonra 10 feet/sn hızda diğerlerinin yanına getirilir.
Collapse

fatihbarut
fatihbarut
English to Turkish
TOPIC STARTER
seçimler Jan 15, 2014

Denemelere başlamadan önce birşey sormak istiyorum.
KOnuşma tanıma modülünü nasıl aktive etmek istersiniz

a) Programda bir tuşa basarak konuşma tanımayı aktive edeyim. Program kendisini küçük bir şekle dönüştürsün. ve ben konuşurken her durduğumda (2 saniye) söylediklerimi text'e çevirip aktif programa (örn: word) yazsın. Ben isteyince küçük şekli tıklayarak konuşma tanımayı deaktive edeyim.

b) ctrl tuşuna basılı tutup konuş
... See more
Denemelere başlamadan önce birşey sormak istiyorum.
KOnuşma tanıma modülünü nasıl aktive etmek istersiniz

a) Programda bir tuşa basarak konuşma tanımayı aktive edeyim. Program kendisini küçük bir şekle dönüştürsün. ve ben konuşurken her durduğumda (2 saniye) söylediklerimi text'e çevirip aktif programa (örn: word) yazsın. Ben isteyince küçük şekli tıklayarak konuşma tanımayı deaktive edeyim.

b) ctrl tuşuna basılı tutup konuşayım bırakınca söylediklerimi aktif programa (örn: word) yazsın.

c) ctrl tuşuna basıp bırakayım ve konuşayım bitince tekrar ctrl tuşuna basaym program bu arada söylediklerimi yazıya çevirip aktif programa (örn: word) yazsın.

sizce hangisi en rahatı olurdu?
Collapse

Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
AC Jan 15, 2014

Bence a şıkkı daha uygun gibi.. Hatta mümkünse a ve c şıklarının seçmeli olarak her ikisinin de bulunması önerilebilir.

Türker Türkbayrak
Türker Türkbayrak  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
a seçeneği ve bir ilave Jan 16, 2014

Halık beye katılıyorum. a) seçeneği uygun. Ama 2 saniye bekleme uzun gibi geldi. 2 saniye bekleyince o ana kadar söylenenleri yazmaya ilave olarak başka bir tuşa basıldığında yine o ana kadar söylenenleri yazsa iyi olur. Bazen çok uzun bir şeyler söyleyip düzeltme için geri gitmek zor olacaksa istediğimiz zaman yazıya dökebilmeliyiz diye düşünüyorum.

fatihbarut
fatihbarut
English to Turkish
TOPIC STARTER
İlk deneme sonuçları Jan 22, 2014

Arkadaşlar,
Programın ilk denemelerini bitirdim. konuşmanızı otomatik olarak algılayan (continuous dictation) program yardımı ile 2.71 harf / saniye hızında yazabiliyorsunuz. Program, hatalı anlaşılan kelimelerin düzeltilmesi de dahil olmak üzere size bu hızda yazma şansı veriyor.

Ancak google'ın konuşma tanıma server'ından faydalanan programın ticari olarak piyasaya sürülmesine google'ın vereceği cevabı henüz alamadım. Bir kaç yere yazdıysam da
... See more
Arkadaşlar,
Programın ilk denemelerini bitirdim. konuşmanızı otomatik olarak algılayan (continuous dictation) program yardımı ile 2.71 harf / saniye hızında yazabiliyorsunuz. Program, hatalı anlaşılan kelimelerin düzeltilmesi de dahil olmak üzere size bu hızda yazma şansı veriyor.

Ancak google'ın konuşma tanıma server'ından faydalanan programın ticari olarak piyasaya sürülmesine google'ın vereceği cevabı henüz alamadım. Bir kaç yere yazdıysam da yetkili kişilere ulaşıp doğru düzgün bir cevap alamıyorum.

Bu sebeple videosunu paylaşmadım.

[Değişiklik saati 2014-01-22 07:21 GMT]

[Değişiklik saati 2014-01-22 07:24 GMT]
Collapse

Recep Kurt
Recep Kurt  Identity Verified
Türkiye
Member (2011)
English to Turkish
+ ...
Bir gelişme var mı? Dec 30, 2014

Fatih Bey bir gelişme var mı?

"Live Dikte Pro" artık yok sanırım, siteleri de kalkmış, yazık...

Abdullah Yetim
Abdullah Yetim  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Speechtexter Sep 23, 2017

Gayet başarılı, Chrome gerektiriyor.

https://www.speechtexter.com/

Pages in topic:   < [1 2]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Söylediklerinizi yazan bir programa ne kadar ihtiyaç duyuyorsunuz?

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »