Dizi çevirisi
Thread poster: amelie08
amelie08
amelie08
Türkiye
Local time: 21:53
Turkish to Spanish
+ ...
Aug 19, 2014

Merhaba benden bir Türk dizini İspanyolca'ya çevirmem istenendi. İstenenler arasında ilk önce Türkçe metinde videodakinden kaçan yerler var mı kontrol etmek, diğeri de çeviri işi cuma gününne kadar süre verdiler. Tüm işin karşılığıda 135 dolar size yaptığım iş karşılığında az değil mi?

betül asiye karpuzcu
betül asiye karpuzcu  Identity Verified
Turkish to English
+ ...
Dizi süresi nedir? Aug 19, 2014

Dizilerle pek aram yok ama bildiğim kadarıyla türk dizileri bazı hollywood işleri gibi 20-30 dakika değil 60-70 dakika filan sürelerde oluyor. bunun metin hali kaç kelime eder bilemedim. epey olmalı. sadece o metni çevireceğinizi bile düşünsek tr-->isp çok uygun bir ücret olan 0.05 centten hesaplayınca 2700 kelime çevirisine denk geliyor. tahminim çok daha fazla kelime vardır.
üstüne bir de kontrole zam
... See more
Dizilerle pek aram yok ama bildiğim kadarıyla türk dizileri bazı hollywood işleri gibi 20-30 dakika değil 60-70 dakika filan sürelerde oluyor. bunun metin hali kaç kelime eder bilemedim. epey olmalı. sadece o metni çevireceğinizi bile düşünsek tr-->isp çok uygun bir ücret olan 0.05 centten hesaplayınca 2700 kelime çevirisine denk geliyor. tahminim çok daha fazla kelime vardır.
üstüne bir de kontrole zaman harcayacaksınız işi aldığınızda ne kadar eksik var bilme şansınız da yok --deşifre tarzı işleri bu yüzden pek sevmiyorum. inanılmaz düşük ücretlendirme sürpriz yumurta gibi iş...
Collapse

amelie08
amelie08
Türkiye
Turkish to Spanish
+ ...
TOPIC STARTER
dizi süresi 85 dk Aug 20, 2014

Elimdeki dökümanda 95 sayfa. Ben ilk defa yapıyorum bana videoki konuşmaları falan da izle takip et kaçan yer var mı demiş. Bir de bir program söylemiş, çok karışık anlamadım. Saniyelerini falan da mı yazcam ?

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Dizi çevirisi

Translation news in Türkiye

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »